Header
O nas
Co robimy
Sami o sobie
Historia drużyny
Filmy
Ciocie i Wujkowie

Wspomnienia
Galeria
Kronika

Harcerstwo
Podstawowe zasady ZHP
Historia
Ważne osoby
Symbolika
Regulaminy
Próby
Specjalność
Śpiewnik

















Budowa Kąpieliska

Wody stojące
Miejsce pod kąpielisko powinno posiadać łagodnie opadające piaszczyse dno, nie powinno być wodorostów, szuwarów ani ujść zimnych rzek. Jeden ratownik pełni dyżur na stanowisku ze swobodnym dostępem do wody, najlepiej ogrodzonym, drugi pływa na łódce czuwając nad bezpieczeństwem kąpiących się dalej do brzegu. Przy kąpielisku nadmorskim dochodzi jeszcze jeden ratownik na lądzie. Na tablicach dla osób postronnych znajdują się koła ratunkowe i inny sprzęt.

A - Brodzik o głębokości do 40 cm, B - strefa dla niepływajćcych o głębokości do 120 cm, C - gwałtownie opadające dno, tak aby można było poczuć zwiększające się głębokość; D - strefa dla pływających o głębokości do 4 m, R - ratownik.

Rzeki
W miejscu mającym być kąpieliskiem powinien być spokojny, wolny nurt, dno powinno być piaszczyste, opadać spokojnie, brzeg dobrze nasłoneczniony. Miejsce to powinno być za zakolem rzeki. Prąd nie może przekraczać 15 m/s.

A - Brodzik o głębokości do 40 cm, B - strefa dla niepływajćcych o głębokości do 120 cm, C - gwałtownie opadające dno, tak aby można było poczuć zwiększającą się głębokość; D - strefa dla pływajćcych o głębokości do 4 m, R - ratownik.

Ważne
Strona główna
Dołącz do nas
Kontakt
Jak do nas trafić?


Inne
OBÓZ 2022
Składki członkowskie
Sprzęt na zbiórki
Linki
1% dla nas
Zgody

Jesteśmy na Facebooku!




design by Łukasz Gądek